Rádi pozorujeme přírodu

Co si bereme s sebou na vycházky?

okénkopozorujeme přírodu

Víte, koho můžeme potkat u nás v Rokytnici?

okénko

Prohlíželi jsme si  nočního motýla  lišaje svlačcového.
Vašík Nedvěd řekl :"Je to nejhezčí motýl na světě."
Jsme rádi, že nejhezčí motýl žije právě u nás v Rokytnici.

okénko

V červnu jsme měli plnou zahradu listokazů.
Listokaz žije 1 měsíc a někteří lidé si ho pletou s chroustem.

okénko

Ve školce jsme si prohlédli zmiji z Horní Rokytnice (na interaktivní tabuli).
Paní ředitelka nám řekla, jak se máme chovat v přírodě, aby nám zmije neublížila.
Paní učitelka nám řekla, co máme dělat, kdyby nás kousla.
Všem se nám líbila, ale víme, že máme být hodně opatrní.

okénko

Pod lupou jsme pozorovali sršeň obecnou. Její prospěšnost spočívá ve schopnosti požírat značné množství hmyzu, jehož výskyt v širším okolí hnízda znatelně potlačuje. Loví nejčastěji mouchy, brouky a podobný hmyz. Je ale lepší se od ní držet dál.

nnn

Výprava za netopýrem: malé děti se vydaly pozorovat netopýra.

Rys ostrovid - Rýša: na podzim k nám do školky přišel na besedu Rýša. Děti se o něm dozvěděly plno zajímavých věcí a hlavně jak je důležité rysa chránit v našich horách. A tak namalovaly obrázek a poslaly ho na  nadační tématickou výstavu pro ochranu rysů v České republice do Restaurant&Cafe Republika v Chomutově.

RýšaRýša

Rýša jak pozoruje okolí za kamenem: třída Berušky - společný výkres na výstavě v Chomutově.

kaštan kaškaštantanovník jedlý ( lidově jedlý kaštan)
Povídali jsme si o stromech a vyzkoušeli jsme si jaké to je, držet v ruce kaštan jedlý. Ne každý měl tu odvahu, vzít kaštan do ruky.

Co dalšího nás baví zkoumat?

EXPERIMENT S RÝŽÍ (Masaru Emoto)

Zapojili jsme se do celosvětového experimentu s názvem The Rice Experiment. Do jedné nádoby s rýží děti posílaly pozitivní emoce a do druhé negativní. Po 15, 20, 25 dnech jsme sklenice s rýží porovnali a takhle to dopadlo.

Co nás projekt naučil : že když se budeme smát, mít dobrou náladu a druhému pomůžeme - zůstaneme bílou rýží 😀😊😊 přidejte se k nám

rýžedvě rýže rýžerýže

VESMÍR

VesmírMěscDěti pozorují , co se děje na naší planetě, ale také je zajímá Vesmír. A tak si povídají o naší Sluneční soustavě - namalovaly si vlastní planety a vymodelovaly povrch Měsíce.

DEN VODY
Dnes děti oslavily Den vody. Zamyslely se nad tím, jak vodu využíváme, jak ji šetříme...
Vyrobené podtácky se srdíčky nám do vody přinesly štěstí, lásku a radost.

Den vodyen vodyDen vodyDen vody

PROJEKT PO STOPÁCH DINOSAURŮ

Toto téma bylo do třídního vzdělávacího plánu zařazeno na přání dětí. Povídali jsme si o tom, jak v dávných dobách dinosauři žili, čím se stravovali, kde přebývali, jaké rostliny a stromy v té době rostly a jakou podobu měla Země.

Děti si z domu přinesly své oblíbené hračky a knihy o dinosaurech, díky kterým jsme mohli určovat jejich druhy. Z dětí se na chvíli stali paleontologové, kteří zkoumali a skládali kostry dinosaurů. Dalším poznávacím znamením pro správné určení druhu byly otisky dinosauřích stop v modelíně.

Děti také zažily výbuch sopky, vyrobily si dinosauří vejce a zvládaly ještě spoustu doprovodných aktivit, například v podobě pohybových her. Završením projektu je tato výstava s názvem Krajina gigantů.

ddddd