Na co všechno se k nám můžete těšit?

Školní zahrada

totem4 stanstan

Indiánská vesnička, kde poznáváme  přírodu

Dopravní hřiště s kruhovým objezdem,4 křižovatky, železniční přejezd

Hřiště na kopanou, košíkovou

teepeevěžskluzavkatabulepes

Rozšířené aktivity naší MŠ

Angličtina WOW s rodilým mluvčím

Probíhá  formou her a písniček v dopoledním programu.

Draci: každé pondělí od 8:00 a následně jazykové chvilky v průběhu týdne (rodilý mluvčí + Dominika Jónová, Pavlína Strnádková)

fotofotooto

Jóga

V pondělí mají pravidelně jógovou lekci s paní ředitelkou Dráčkové v čase 8:30 -9:15 hod. Menší děti mají jógová cvičení zařazena v dopoledním programu během týdne.

Jógafotofotofoto

Keramika

V MŠ máme vlastní keramickou pec, díky tomu mohou probíhat lekce keramiky přímo u nás v MŠ. Jako lektorka k nám dochází Michaela Dunková.

fotofoto

Logopedický asistent

Logopedická cvičení probíhají i v rámci dopoledního programu s logopedickým asistentem. Paní učitelky také průběžně rozvíjejí řečové dovednosti dětí, v povoleném rozsahu své kvalifikace.

Plavecký výcvik

Probíhá na podzim v plaveckém bazénu v Jilemnici.

otofotofoto

Lyžařský výcvik

Týdenní lyžařský výcvik probíhá ve Skiareálu Koupaliště, který se nachazí v pohodlné pěší vzdálenosti od naší MŠ. Výcvik probíhá v dopoledním bloku pod dohledem lyžařských instruktorů a personálu MŠ.

Běžkařský výcvik

Třídenní běžkařský kurz probíhá na zahradě MŠ.

Sportovní školička

Oblíbené sportovní lekce pod dohledem profesionálních trenérů probíhají ve Sportovní hale v Rokytnici nad Jizerou. Během lekcí si děti vyzkouží hry s míči, základy fotbalu, volejbalu, basketbalu, florbalu, balanční cvičení a mnoho dalšího.

Multimediální zařízení

Nejen při angličtině využíváme interaktivní tabuli Smart Board, máme zde také interaktivní výukové programy Barevné kamínky nebo sledujeme dětské dokumenty. Rádi využíváme robotickou hračku Bee-bot, interaktivní knihy s Albi tužkou a další.

Pravidelné akce MŠ

Září: Liščí stezka Harrachov

Říjen: Týden české hračky – DETOA; Projekt - Podzim s Medovníčkem; Pašerácká stezka; Halloween v MŠ

Listopad: Návštěva Domu seniorů

Prosinec: Vystoupení na vánočních trzích; Čertovský den v MŠ; Návštěva Domu s pečovatelskou službou; Vánoční posezení s rodiči

Leden: Lyžařský výcvik; Sportovní olympiáda

Únor: Běžkařský výcvik; Škola sportu

Březen: Návštěva prvňáčků v ZŠ; Vynášení paní zimy- masopustní průvod; Dinopark Liberec; Den vody

Duben: Barevný týden v MŠ; Velikonoční zajíček; Uklízíme Česko; Čarodějnice Evelína - otevírání školní zahrady, rej

Květen: Výlet do ZOO; výlety na hrady a zámky; Sváteční odpoledne pro maminky; program Bezpečně do školky; Karneval na zahradě MŠ

Červen: Spaní budoucích školáků v MŠ; Den jógy; Šerpování na MÚ; celodenní pěší výlety dle možností (Jizera, Strážník, Jilemnice vláčkem, Huťský vodopád…)

Společné akce s rodiči

Vánoční odpoledne - hudební, pohybové a dramatické pásmo

Lyžařský slalom - zakončení lyžařského výcviku

Oslava svátku maminek - hudební, pohybové a dramatické pásmo

Letní karneval - vystoupení mažoretek a country tanečků, stánky, herní koutky, hudba

Šerpování budoucích školáků na radnici - slavnostní zakončení předškolní docházky

Zapojení se do vzdělávacího programu - zapůjčení materiálů, beseda s dětmi, názorné ukázky

S kým dále spolupracujeme?

Bazén Jilemnice - 10 lekcí plavání

Projekt Škola sportu – 7 lekcí různorodých pohybových aktivit ve sportovní hale

Městská policie - dopravní výchova

Horská služba - záchrana zraněného