Město Stahnsdorf

znak_mesta

Starosta: Bernd Albers

Město se nachází v okresu Potsdam- Brandenburg

Svou rozlohou a počtem obyvatel se dá připodobnit Vrchlabí a Jilemnici dohromady.

Celkem je zde 9 mateřských škol, které jsou pod jedním ředitelstvím.

22.12. 2022 VÁNOCE

Ani letos na nás naši přátelé nezapomněli a poslali nám milé vánoční přání s dárky. Plánovaná návštěva německých mateřských škol byla přesunuta na jaro 2023. Níže si můžete prohlédnout originál a překlad přání.

dárky přání PŘÁNÍ

17. 6. 2022 NÁVŠTĚVA V ČECHÁCH

Na půdě naší mateřské školy jsme přívítali pirátskou výpravu ze sousedního Německa. Nejprve hosty čekalo hledání zašifrovaných pokladů dle indícií, občerstvení a ukázka školní zahrady. Na oplátku dostaly naše děti také jeden čokoládový poklad v truhlách a náš kolektiv pozvání do německých škol.

Poté se návštěva přesunula na prohlídku do budovy MŠ, kde jsme společně konverzovali o tématech vztahujících se ke školství. Řeč byla například o GDPR, hygienických normách, režimu dne, organizaci prostředí nebo o vztazích s rodiči.

Veškeré informace pro nás jsou velice užitečné, protože i když se systém vzdělávání od nás liší, utvrdili jsme se, že jdeme správnou cestou. Zároveň si vážíme zájmu našich zahraničních kolegů o dění v naší mateřské škole a těšíme se na další spolupráci a předávání poznatků z praxe.

Zde je odkaz na hudební video z návštěvy v Rokytnici https://www.rajce.idnes.cz/f1543217596

společné fotonámořnické poklad pro děti občerstvení

Setkání se zúčastnil i pan starosta Bernd Albers, kterému jsme předali malou pozornost jako vzpomínku na naší mateřskou školu.

pan starosta pozornost

22. 12. 2021 ADVENT

Rokytnické náměstí s vánočním stromem se objevilo i na webových stránkách města Stahnsdorf. Nahlédnout můžete zde: https://www.stahnsdorf.de

web

20. 12. 2021 VÁNOCE

Pan starosta Bernd Albers nám do naší mateřské školy poslal krásné dárky a přání, na oplátku putovalo do Německa i naše PFko s krkonošskými chalupami.

prani_z_msPFdarek_pro_msprani_pro_ms