Rádi pozorujeme přírodu :

okénkoKoho můžeme potkat u nás v Rokytnici :

okénko

Prohlíželi jsme si  nočního motýla  lišaje svlačcového.
Vašík Nedvěd řekl :"Je to nejhezčí motýl na světě."
Jsme rádi, že nejhezčí motýl žije právě u nás v Rokytnici.

okénko

V červnu jsme měli plnou zahradu listokazů.
Listokaz žije 1 měsíc a někteří lidé si ho pletou s chroustem

okénko

Ve školce jsme si prohlédli zmiji z Horní Rokytnice / na interaktivní tabuli /.
Paní ředitelka nám řekla jak se máme chovat v přírodě, aby nám zmije neublížila.
Paní učitelka nám řekla - co máme dělat, kdyby nás kousla.
Všem se nám líbila, ale víme, že máme být hodně opatrní.

okénko

Pod lupou jsme pozorovali sršeň obecnou.  Její prospěšnost spočívá ve schopnosti požírat značné množství hmyzu, jehož výskyt v širším okolí hnízda znatelně potlačuje. Loví nejčastěji mouchy, brouky a podobný hmyz.Ale je lepší se od ní držet dál.

kaštan kaškaštantanovník jedlý ( lidově jedlý kaštan)
povídáme si o stromech a vyzkoušeli jsme si jaké to je -  držet v ruce kaštan jedlý - ne každý měl tu odvahu - vzít kaštan do ruky.

VesmírMěscDěti pozorují , co se děje na naší planetě, ale také je zajímá Vesmír. A tak si povídají o naší Sluneční soustavě - namalovaly si vlastní planety a vymodelovaly povrch Měsíce.

Výprava za netopýrem : malé děti se vydaly pozorovat netopýra :

nnn

DEN VODY
- dnes děti oslavily Den vody. Zamyslely se nad tím, jak vodu využíváme, jak ji šetříme...
Vyrobené podtácky se srdíčky nám do vody přinesly štěstí, lásku a radost.

Den vodyen vodyDen vodyDen vody

CO SI BEREME S SEBOU NA VYCHÁZKY
  na pozorování a poznávání přírody

pozorujeme přírodu

Rys ostrovid - Rýša : na podzim k nám do školky přišel na besedu Rýša . Děti se o něm dozvěděly plno zajímavých věcí a hlavně jak je důležité rysa  chránit v našich horách. A tak namalovaly obrázek a poslaly ho na  nadační tématickou výstavu pro ochranu rysů v České republice do Restaurant&Cafe Republika v Chomutově.
Rýša - jak pozoruje okolí za kamenem : třída Berušky - společný výkres: na výstavě v Chomutově :

RýšaRýša

PROJEKT PO STOPÁCH DINOSAURŮ :

Toto téma bylo do třídního vzdělávacího plánu zařazeno na přání dětí. Povídali jsme si o tom, jak v dávných dobách dinosauři žili, čím se stravovali, kde přebývali, jaké rostliny a stromy v té době rostly a jakou podobu měla Země.

Děti si z domu přinesly své oblíbené hračky a knihy o dinosaurech, díky kterým jsme mohli určovat jejich druhy. Z dětí se na chvíli stali paleontologové, kteří zkoumali a skládali kostry dinosaurů. Dalším poznávacím znamením pro správné určení druhu byly otisky dinosauřích stop v modelíně.

Děti také zažily výbuch sopky, vyrobily si dinosauří vejce a zvládaly ještě spoustu doprovodných aktivit, například v podobě pohybových her. Završením projektu je tato výstava s názvem Krajina gigantů

ddddd